V rámci bez obrazu ... Večery současné hudby a poezie

Autoři

Svatava Antošová

(* 1957) Teplická básnířka, prozaička a novinářka. Zakladatelka Patafyzického kolegia, které vycházelo z tvorby Alfréda Jarryho a jeho absurdního pojetí světa.

Ticho Básník

(*1973) Vlastním jménem František Vaněček absolvoval obor pěstitel rostlin na Střední zemědělské technické škole v Rakovníku, po rekvalifikaci na Masarykově dopravní škole pracoval jako železniční signalista a vystřídal řadu dalších zaměstnání. Od roku 1997 vytváří experimentální a konceptuální „noviny poezie“ Noc, jež vystavuje doma i v zahraničí. Veřejně vystupuje jako recitátor svých básní a zpěvák ukázek z opery Veselý Doškář. Působí jako redaktor v časopisu Babylon, dále publikuje mj. v A2, Psím vínu, Souvislostech a Tvaru. V roce 2004 napsal pro divadelní soubor Ježek a Čížek hru Pekarolla aneb divnohra. Vydal knihy prózy Artcore (2003), Růže pro Miladu (2004), Obchodník s nocí, narcis a netopýr (2011) a poezie Básník Ticho (2000), Pramínek bajtů (2006), Malá kniha Noci (2012).

Bolek Bulena Bublina

Pražský básník a bohém, hráč na klávesy a dechové nástroje v mnohých seskupeních a v neposlední řadě poštovský panáček.

Renata Bulva

(* 1966) Prozaička, lektorka rétoriky, autorské tvorby a herectví i nejen autorka
a organizátorka Literárního a kulturního klubu 8.

Ondřej Calta

(*1989) Publikoval: 2011 Vranovský výběr, sborník 2009 Neklišé: v zajetí slov; almanach, Praha, "Mé básně jsou pro mně malinké nádoby, do kterých vztek svůj nalívám, aby mi srdce nežral. "

Jarmila Hannah Čermáková

Básnířka, žurnalistka, dramatička a loutkoherečka se narodila 5. června roku 1945 v Praze. Maturovala na Výtvarné škole V. Hollara a ve studiu pokračovala na DAMU (obor loutkářství). Debutovala v roce 1982 odbornou publikací Herci pro pět prstů. První angažmá přijala v Liberci. Později působila v Naivním divadle a hostovala i v tehdejší Ypsilonce. Angažmá skončilo v roce 1968 a v dalších letech působila v černém divadle Laterny Magiky. Kromě literární tvorby a psaní knih pro děti se Jarmila Hannah Čermáková věnuje i výtvarné činnosti a zabývá se též romskou problematikou.

Jan Maxmilián Čiverný

(*1974) Člen spolku neformálních umělců Camelquerque. Rugbysta, fotograf i básník. S "Čívou" pořádáme každoročně 1.května na Petříne Májové čtení....

Věra Dumková

(*1969) básnířka a prozaička. Publikovala v Literárních novinách, Labyrint Revue, Salonu, Babylonu, na internetových stránkách a knižně v almanachu Klubu 8. Pod pseudonymem píše erotické povídky do Hustleru a Penthousu. V pražském nakladatelství Protis vyšla sbírka jejích básní Bojíš se zrcadel ve mně?

Milan Erben

(*1959) Básník a zpěvák kapely Slum. V roce 2004 mi vyšla sbírka „Koncem adventu“ v nakladatelství Alfa-Omega, roku 2006 CD Slumu, v roce 2008 sbírka „Perimoukasso“ ve stejném nakladatelství. Vystupuji sám nebo s kapelou v klubech, kavárnách, hospodách a na festivalech. Občas mi něco vyjde v časopisech, mám také samizdatové sbírky pro děti „Mladý kos“ a duchovní poesie „Zde zatím“.

Viola Fischerová

(*1935) Česká básnířka a překladatelka patřící ke generaci „šestatřicátníků“. Byla dcerou prof. Josefa Ludvíka Fischera a nevlastní sestrou básnířky Sylvy Fischerové.

Hannah Hallerová

Když se Hannah narodila, bylo jejím rodičům dohromady přesně sto let. Na Svět přišla 8.8. a její iniciály jsou H.H. H je 8. písmeno abecedy. Někomu by to mohlo evokovat nácky, ale opak je pravdou, Hannah otevřeně podporuje Israel. A ještě jedna glosa mezi řádky, jméno Hannah se čte stejně zepředu i zezadu. "MetroSlamerka co Vám svými verši tepny přiškrtí."-OL

Vít Janota

(*1970) Básník a překladatel. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy (obor fyzika molekulárních struktur), kde následně dva roky působil jako odborný asistent. Dnes pracuje jako programátor a internetový grafik. Žije v Praze.

Ota Kars

Letenský bohém i podnikatel, Iggy Pop české poezie a autor sbírky Smrtelná hodina Patetická utrpení lásky Obscénní pohyby básní.

Jarda Kučera

(*1956) Prodělal velmi dlouhou řadu zaměstnání, živí se jako překladatel. Psát začal v roce 1999. Napsal sbírky básní V týdenních jeslích, Naše sirotčince, Ploty blázinců, Valdice a Cestou k hřbitovu, které ale nevydal. Avšak vydal sbírku "Básník na útěku". Většinou své texty čte zády k publiku. Některé jeho básně a povídky publikoval J. E. Frič v měsíčníku Uši a vítr. Zúčastnil se celé řady veřejných čtení. Žije na Kazíně u Berounky. Půl kilometru od jeho baráku začínají brdské lesy, dole teče Berounka. Na hrobečku bude mít napsáno: a tu leží básník jenž o na nose furunklu svém své básně psal leč se závistí nepočítal světa

Ondřej Linhart

Performer a průvodce pořadů V rámci bez obrazu.

Zbyněk Ludvík Gordon

(*1961) Básník Brandýsa nad Labem. V roce 1986 se seznámil s kruhem mladých autorů, kteří si začali říkat Skupina XXVI. Pracoval v různých profesích a zaměstnáních stejně jak už to u spisovatelů a básníků bývá.

Igor Malijevský

(*1970) Básník, publicista a fotograf vystudoval teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě University Karlovy, souběžně studoval filosofii. Poté se živil jako správce sítě, vyučoval fyziku a tvůrčí fotografii na základní škole, pracoval jako redaktor Literárních novin. S Jaroslavem Rudišem uvádí úspěšný literární kabaret EKG v pražské Arše.

Erika Deutschová, David Mareš a Markéta Drahoňovská

Trojice dvou šansoniérek a jednoho ošáleného básníka se prochází kabaretem života ve společnosti pana Piána.

Tomáš Míka

(*1959) Pražský básník, prozaik, publicista a překladatel. Vystudoval český a anglický jazyk na Filosofické fakultě University Karlovy, později vyučoval angličtinu, od konce 80. let se věnuje překladům (do češtiny převedl mj. díla Johna Bunyana, Jamese Hogga, Washingtona Irvinga a Samuela Becketta). V 80. a 90. letech psal texty a hrál na saxofon v řadě hudebních formací.

Jan Mikeš

Básník, který používá klasické rýmování a sebeironii, která veškerá vážná témata odlehčuje.

Aleš Misař

(* 1984) básník melancholik samotář novinář. Po studiích a maturitě na Gymnáziu Nymburk v roce 2003 začal studium politologie a bohemistiky, avšak přesedlal na germanistiku na UJEP v Ústí nad Labem, kde tento rok studia konečně završuje. V roce 2004 vydal vlastním nákladem svou první knihu poezie (Neštěstí v lásce, štěstí v poezii), další následovaly v roce 2006 (Proti armádě tvé krásy) a 2009 (Patřím Noci) opět nákladem vlastním, v druhém případě s plnou podporou Města Nymburk.

Vladimír Pavlovič

(*1963) Žije v Čelákovicích. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, pracuje jako projektant. Dosud publikoval časopisecky: Iniciály, Literární noviny, Tvar, Moderní analfabet, Almanach Pant, Almanach Klubu 8, Modrý květ, Sojky v hlavě, Jihovýchodní pošta, Občanský deník, Host, Lázeňský dost a Obrácená strana měsíce.

Petr Payne Pazdera

(*1960) Český spisovatel. V letech 1979–1981 se vyučil uměleckým zpracovatelem dřeva, poté v letech 1981–1982 a 1984–1989 vystudoval Komenského evangelickou bohosloveckou fakultu, v letech 1989–1992 působil jako evangelický farář v Kadani a v Chomutově. V roce 1997 založil nakladatelství Medard.

Jaroslav Pížl

(*1961) Básník, prozaik, hudebník, autor písňových textů a hudby. Držitel Ceny Jiřího Ortena (1992). Žije v Praze.

Viki Shock

(*1975) Básník a prozaik (vlastním jménem Viktor Pípal) se narodil 8. dubna 1975 v Praze. Absolvoval Střední technicko-strojní školu, poté pracoval jako mechanik, sanitář, knihovník, vrátný. V letech 1998-2004 byl zaměstnaný jako asistent produkce v České televizi, v současné době korektor. Kromě poezie se věnuje i výtvarné tvorbě, zejména fotografii a koláži.

Josef Straka

(*1972) Básník každým coulem, ale též prozaik a psycholog. Svůj čas tráví připravováním literárních večerů v Domě čtení nebo v kavárnách. Jeho velkou vášní je cestování a procházky – jeho šestá sbírka se příznačně jmenuje Malé exily.

Irena Svobodová

(*1963) - absolvovala Pedagogickou fakultu. UK, dále pak také Konzervatoř Jaroslava Ježka - obor tvorba textu a scénáře /ateliér Jiřího Suchého/ . Vystudovala DAMU u profesora Ivana Vyskočila obor: Herectví , pedagogika a autorská tvorba. V letech 1994-98 v angažmá Divadla na zábradlí jako herečka.

Michal Šanda

(*1965) Prozaik, experimentátor, básník, dramatik, nakladatelský redaktor. Držitel ceny Zlaté pero Ondřeje Pavelky (2013) udělované divadelníky kolem malé divadelní scény Studia Rubín.

Viktor Špaček

(*1976) Básník, prozaik a výtvarník. Vystudoval sochařství na VŠUP /ateliér Kurta Gebauera/, diplomoval v roce 2004. V roce 2007 publikoval sbírku básní Zmínky a případky v nakladatelství Literární salon, v roce 2010 sbírku básní Co drží Nizozemí v nakladatelství Fra. Jednotlivé básně mu vyšly ve francouzštině, angličtině a italštině, je zastoupený v italské antologii mladé české poezie Rapporti di errore (Mimesis 2010), v anglické antologii From a terrace in Prague (Litteraria Pragensia 2011) a také v antologiích Nejlepší české básně 2011, 2012, 2013 (Host). Roku 2015 mu vyšla sbírka povídek Něco cirkusového (Dybbuk) a sbírka básní Nejasný rozměr (Perplex). Jeho jednotlivé povídky byly uveřejněny v časopisech Host, Haluze, Pandora, Uni. Pracuje jako výtvarník návrhář, knihovník, kurátor.
2016 Camelquerque s.n.u.